HGH, czyli hormon wzrostu, inaczej nazywany somatotropiną jest hormonem kontrolowanym przez neurohormony regulowane przez podwzgórze. Szczególnie wysokie stężenie tego hormonu obserwuje się podczas okresu dojrzewania. W tym czasie ciało rośnie i zmienia się. Po zakończeniu okresu dojrzewania poziom tego hormonu spada, ale nie znaczy to, że całkowicie zanika. Hormon ten udało się naukowcom wydzielić dzięki czemu świat pozyskał lek na karłowatość i inne problemy związane ze wzrostem organizmu.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

HGH (hormon wzrostu) - początkowe pozyskiwanie

Na początku hormon ten pobierano z przysadki osób zmarłych. Była to więc całkowicie naturalna somatotropina. Naukowcy doszli do wniosku, że somatotropina pozyskana w ten sposób zawiera już pewne enzymy, które zatruwają organizm biorcy. Wszczepianie doprowadził do wielu chorób mózgu. W dzisiejszych czasach hormon wzrostu dostępny na rynkach jest całkowicie syntetyczny.

HGH (hormon wzrostu) - zastosowanie w sporcie

Jakie zastosowanie może mieć ten hormon w sporcie? Okazuje się, że ogromne. Otóż zwiększa gęstość komórek ciała a nie wpływa jak inne sterydy na ich wielkość. Poza tym pomaga uzyskać energię z tkanki tłuszczowej dlatego kulturyści stosują go często w okresach przedstartowych.

HGH i wpływ ne regenerację

Ponadto hormon wzrostu powoduje, że tkanki łączne i ścięgna szybciej się regenerują i zwiększają ilość komórek. Dzięki temu sportowiec może ćwiczyć więcej i ciężej. Stawy są po prostu mocniejsze.
Przewiń do góry