Oxandrolon (Oxandrolone) znany również jako anavar to środek, który bardzo działa na wzrost siły, natomiast wzrost masy jest niewielki. Dlatego chętnie korzystają z niego sportowcy, od których wymaga się utrzymania siły przez długi czas. Często stosowany jest przez ciężarowców, wieloboistów oraz osoby uprawiające sporty walki.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Oxandrolon - znany środek anaboliczny

Koncern Searle po raz pierwszy wypuścił go na rynek w 1964 roku i od tamtej chwili jest bardzo znanym środkiem anabolicznym. Oxandrolon w niewielkich ilościach podawany był dzieciom z zaburzeniami wzrostu ponieważ był na tyle łagodny. Poza tym nie powoduje zatrzymywania wody w organizmie. Oxandrolon nie ma wpływu na wzrost właśnie przez to, że nie ulega aromatyzacji. Pierwsze zastosowanie ten specyfik znalazł w leczeniu problemów kostnych np. osteoporozy. Obecnie podawany jest osobom chorym na HIV aby zabezpieczyć ich przed utratą mięśni.

Niska androgenność Oxandrolonu

Oxandrolon podobnie jak Winstrol jest anabolikiem, który cechuje niska androgenność. Dzięki temu nie powoduje łysienia, przetłuszczania się skóry czy pojawienia się pryszczy.

Oxandrolon w sportach siłowych

W sportach siłowych poza ciężarami często stosowany jest w kulturystyce. Jako, że działa głównie na siłę stosuje się go w okresach przedstartowych kiedy należy maksymalnie obniżyć retencję wody. Oxandrolon pomaga uzyskać dobrą rzeźbę mięśni. Gdy połączy się go z Winstrolem efekty będą doskonałe, zwłaszcza jeśli chodzi o definicję mięśni. Jednak kulturyści łączą go także z typowymi sterydami masowymi. Dzięki temu ćwiczą znacznie większymi ciężarami a uzyskane w ten sposób mięśnie nie mają efektu napompowanego balona. Już w czasie pracy nad masą kształtuje się lepsza definicja mięśni. Jest to jeden z nielicznych sterydów po jakie mogą sięgać kobiety. Inne sterydy powodują efekty maskulinizacji i mogą one nabierać pewnych męskich cech. Przy oxandrolonie nie muszą obawiać się o skutki uboczne a masa mięśniowa uzyskana przy jego pomocy jest trwała.

Oxandrolon i wpływ na erekcję

Oxandrolon jest dosyć dobrym sterydem jeszcze z jednego względu. Otóż praktycznie w ogóle nie wpływa na mniejszą erekcję podczas cyklu. Gdy w cyklu stosuje się tylko i wyłącznie ten środek nie ma potrzeby sięgania po odbloki. Naturalny testosteron nie jest blokowany. Oczywiście sytuacja wygląda inaczej kiedy oxandrolon łączy się z innymi sterydami. Wtedy użycie odbloków to kuracja niezbędna. Nie da się jednak uciec od skutków ubocznych. Tak jak w przypadku wszystkich sterydów tak i tutaj może pojawić się ryzyko wystąpienia pewnych schorzeń. W przypadku długotrwałych cykli z użyciem oxandrolonu mogą pojawić się poważne problemy z sercem. Wynika to z tego, że wpływa on na obniżenie dobrego holesterolu we krwi.
Przewiń do góry