Winstrol (Stanozolol) to środek anaboliczny uwielbiany przez ciężarowców oraz przez sportowców, których dyscypliny wymagają dużej siły. Przyrost siły jest bardzo duży, ale w przypadku masy nie wypada już tak korzystnie. Mięśnie zbudowane na winstrolu mają bardzo dobrą definicję. Poza tym przy zażywaniu tego środka retencja wody jest wręcz śladowa, dlatego nie ma konieczności zażywania leków zmniejszających aromatyzowanie.

 

Winstrol, inaczej Stanozolol

Winstron szczególnie często stosowany jest przez ciężarowców, kolarzy, lekkoatletów czy pływaków. Jego właściwości są doskonałe do tego typu sportów. Poza tym winstrol w kulturystyce zażywany jest najczęściej w okresie pracy nad rzeźbą. Łączy się go w cykle ze sterydami dającymi przyrost masy po to, aby następnie doprowadzić mięśnie do ładnego wyglądu.

Winstrol w tabletkach lub środek iniekcyjny

Winstrol / Stanozolol dostępny jest w dwóch wersjach: jako środek doustny oraz iniekcyjny. Zawodowcy często wybierają tę drugą wersję dlatego, że pomija takie organy wewnętrzne jak wątroba. Poza tym efekty są szybsze. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się z połączenia winstrolu ze sterydami silnie androgennymi takimi jak dianabol czy Anadrol. Takie połączenie daje lepsze przyrosty mięśni, siły oraz zmniejsza skutki uboczne związane z retencją wody.

Stosowanie Winstrolu (Stanozololu) w kulturystyce

Wersja doustna winstrolu wymaga systematycznych badań kontrolnych wątroby. Osoby biorący środek doustny muszą liczyć się z powikłaniami jakie może wywołać długotrwałe zażywanie takich sterydów. Stosowanie środków doustnych powinno się przerywać po 6 tygodniach po to, żeby wątroba mogła się zregenerować. Poza tym doustna wersja silniej niż wersja iniekcyjna zaburza poziom cholesterolu. Należy bacznie obserwować organizm. Winstrol jak i inne sterydy mocno oddziałują na układ krwionośny i hormonalny dlatego trzeba do nich podchodzić bardzo ostrożnie.

Cykl sterydowy z wykorzystaniem Winstrolu (Stanozololu)

Środki anaboliczne stosowane w sportach wyczynowych blokują także pewne sygnały bólowe. Może to oznaczać, że ćwiczący nabawił się kontuzji, ale nie odczuwa tego i ćwiczy dalej. Dopiero po zakończeniu cyklu może się okazać, że staw został bardzo mocno naruszony i problemy z jego regeneracją mogą nawet przekreślić karierę sportową.
Przewiń do góry