Testosteron Cypionat (Testosterone Cypionate) to bardzo popularny steryd na kontynencie amerykańskim. Wytwarzany jest głównie w USA chociaż pod inną nazwą produkuje się go również w Hiszpanii. Zawodnicy mówią, że powoduje on niewielką retencję wody w organizmie, ale daje bardzo dobre efekty. uważa się, że jest dużo lepszy od innej pochodnej testosteronu jaką jest enantan. Zażywanie cypionatu powoduje, że stężenie testosteronu utrzymuje się przez okres dwóch tygodni. Specyfik ten jest sterydem olejowym, w którym zawieszone jest odpowiednie stężenie estru.

 

Testosteron Cypionat - bardzo szybkie efekty

Tak jak i inne pochodne testosteronu tak i cypionat powoduje, że efekty związane ze wzrostem masy oraz siły widoczne są bardzo szybko. Jednak problemem jest możliwość retencji wody ponieważ środek ten konwertuje do estrogenów. Cypionat powinien być zażywany tylko w przypadku pracy nad masą mięśniową ponieważ powoduje zalanie mięśni. Cypionat aromatyzuje co oznacza, że może pojawić się ginekomastia. Należy w czasie cyklu i po jego zakończeniu regularnie sprawdzać sutki. Gdy pojawi się wyczuwalny guziczek pod sutkiem albo pojawi się swędzenie należy rozważyć przyjmowanie Nolvadexu. Można też próbować zapobiegać ginekomastii od początku cyklu stosować razem z cypionatem inhibitor aromatazy. Wtedy możliwość pojawienia się ginekomastii diametralnie spada.

Testosteron Cypionat i jego bezpieczne stosowanie

Zażywanie cypionatu testosteronu może powodować łysienie, przetłuszczanie się skóry lub pojawienie się trądziku. To czy skutki te się pojawią i w jakim stopniu zależy oczywiście od tego w jakich ilościach stosuje się sterydy. Sterydu tego nie powinno dawkować się częściej niż dwa razy w tygodniu w określonych dawkach. Przekraczanie zalecanych ilości nie poprawia wzrostu masy ponieważ organizm po przekroczeniu pewnej bariery reaguje znacznie wolniej. Jednak zbyt duże dawki mogą powodować nadmierną retencję wody w organizmie.

Testosterone Cypionate - po zakończeniu cyklu

Po zakończeniu cyklu masa mięśniowa częściowo spada. Konieczne jest stosowanie odbloków takich jak nolvadex po to, aby przywrócić wydzielanie się naturalnego testosteronu. Spadek wagi spowodowany jest tym, że z organizmu w dużej części schodzi woda zebrana podczas cyklu. Chcąc zachować masę mięśniową warto rozważyć przyjmowanie środka wzmacniającego definicję mięśni na przykład deca-duraboli. Takiego cyklu jednak nie powinny stosować osoby, które dopiero zaczynają przygodę z siłownią.
Przewiń do góry