Testosterone enanthate to pochodna testosteronu, którego działanie zostało znacznie wydłużone. Po wstrzyknięciu enantanu stężenie rośnie wraz z upływem czasu i przez okres dwóch tygodni pozostaje na wysokim poziomie. To, że środek uwalniany jest powoli i utrzymuje się stabilnie jest jego dużą zaletą. Kulturyści zazwyczaj wolą poddawać się iniekcji rzadziej.

 

Testosterone enanthate - steryd anaboliczny

Testosterone enanthate stosowany jest przeważnie przez osoby chcące nabrać masy mięśniowej. Sięgając po takie środki należy wiedzieć, że po zakończeniu cyklu dobrym rozwiązaniem będzie zażywanie związku chemicznego o nazwie Tamoksyfen, który zmniejsza skutki aromatyzowania. Trzeba się liczyć z tym, że mogą pojawić się problemy i obrzęki w okolicach sutka. Takich sygnałów nie wolno lekceważyć. Tak jak w przypadku innych pochodnych testosteronu tak i tu trzeba brać pod uwagę skutki uboczne. Związane jest to z retencją wody, gromadzeniem się tłuszczu, aromatyzowaniem i pojawieniem się ginekomastii.

Testosterone enanthate - jakich efektów się spodziewać?

Testosteron daje bardzo dobre wyniki zarówno pod względem masowym jak i siłowym. Należy jednak bardzo dobrze zapoznać się ze skutkami jakie może on wywołać. Poza wspomnianą ginekomastią może pojawić się wzrost agresji, łysienie, przetłuszczanie się skóry oraz trądzik. Wszystko przez to, że jest to środek wysoce androgenny. Skutki uboczne można zminimalizować sięgając na przykład po Finasterydy.

Odblok po zakończonym cyklu sterydowym

Po każdym zakończonym cyklu należy brać środki pomagające odblokować naturalny testosteron. Dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że zdobyte kilogramy drastycznie nie spadną. Waga i tak się zmniejszy ponieważ z organizmu będzie schodziła nagromadzona wcześniej woda. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby nie przestawać ćwiczyć. Wtedy skutki mogą być bardzo groźne dla organizmu. Dlatego decydując się na sięganie po sterydy zastanów się czy jesteś gotowy na te wszystkie wyrzeczenia. Tak naprawdę nie można być całkowicie pewnym, że będzie odbywało się regularne treningu przez dłuższy czas. Kontuzje i przeciążenia są bardzo powszechne na siłowniach a taka przerwa może kosztować wszystkie nabyte kilogramy.

Testosterone enanthate - zanim się zdecydujesz

Dlatego zanim w ogóle ktokolwiek zdecyduje się sięgać po mocniejsze anaboliki powinien zbudować solidne fundamenty bez zażywania czegokolwiek. Początkujący kulturysta powinien dopilnować diety oraz skupić się na obserwacji własnego organizmu. Podczas pierwszych miesięcy można korzystać z szerokiej gamy suplementów wzbogacających organizm w niezbędne składniki.
Przewiń do góry