Trenbolon wykazuje się specyficzną budową chemiczną, bardzo podobną do innego steroidu anaboliczno-androgennego – Nandrolonu. To jeden z najbardziej znanych i cenionych związków należących do grupy 19-nor (chodzi tutaj o zmiany wprowadzane w cząsteczce Testosteronu, konkretniej na 19 pozycji).

 

Trenbolon (Trenbolone) - kilka cech charakterystycznych

Trenbolon (Trenbolone) jest polecany wszystkim tym osobom, którym zależy na zbudowaniu optymalnej masy (suchej) bez nadmiaru tłuszczu. Sprawdza się to m.in. w sportach siłowych oraz kulturystyce. Wskaźnik androgenności i anaboliczności waha się w tym przypadku w okolicach 500 punktów (Testosteron może poszczycić się wartością współczynnika na poziomie zaledwie 100 punktów). Opisywany steroid bez problemów łączy się z receptorami androgenowymi. Silnie na nie wpływa. W związku z tym aktywowane są wszelkie procesy, które są odpowiedzialne za ekspresowy przyrost tkanki mięśniowej. Potwierdza to wielu naukowców i istnieją poważne dowody na potwierdzenie tej tezy. Siła, z jaką oddziałuje Trenbolon ma też niebagatelny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki temu ciało jest przystosowane do ciężkiej i wydajnej pracy, a intensywność treningów może ulec zwiększeniu.

Trenbolon - podstawowe zalety, o których nie powinno się zapominać

Trenbolon jest niezwykle wszechstronnym steroidem. Pełni istotną rolę w zwiększeniu retencji azotu w tkance mięśniowej. Warto mieć na uwadze to, że systematyczna obserwacja poziomu azotu prowadzi do rzetelnego określenia stopnia anaboliczności podawanego środka. Poza powyższymi pozytywami steroid jest w stanie skutecznie wiązać się z receptorami glikokortykosteroidowymi. Dzięki temu Trenbolon nie pozwala na łączenie się hormonów ze wspomnianymi receptorami. Proces ten jest zahamowany również w przypadku Kortyzolu, który u większości profesjonalistów i amatorów nie pozwala na zbudowanie satysfakcjonującej sylwetki (mocno umięśnionej). Co do Trenbolonu warto wspomnieć także o kilku innych zaletach, w tym m.in. o:
  • partycjonowaniu składników odżywczych,
  • wysokim stopniu przyswajalności witamin, aminokwasów i minerałów,
  • maksymalnym wykorzystaniu dostarczanego do organizmu pokarmu,
  • większej energii i motywacji do ćwiczeń oraz treningów,
  • zbudowaniu właściwej tkanki mięśniowej i redukowaniu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Trenbolon - podsumowanie

Trenbolon doprowadza do tego, że cały organizm w krótkim czasie zaczyna zdecydowanie lepiej funkcjonować i nie jest zbyt podatny na jakiekolwiek osłabienia. Zachowuje przy tym stuprocentowe zdrowie i sprawność w trakcie trwania cyklu.
Przewiń do góry