Czym są sterydy

Zanim zaczniesz interesować się szerzej tematem sterydów warto byś dowiedział się co to w ogóle są sterydy. Jest to absolutnie podstawowa wiedza w tym temacie, dlatego każdy powinien się z nią zapoznać zanim zacznie eksperymentować ze sterydami.

Brak powszechnej wiedzy na temat sterydów

Wiele osób sięga po nie nie znając ich normalnego zastosowania. Wiele osób nie ma pojęcia do czego powinny służyć, jak dawkować i jakie mogą być skutki uboczne. Sterydy są sztucznie wyprodukowanymi preparatami o różnych proporcjach substancjii steroidalnych, które często zastępują naturalnie produkowany testosteron.

Testosteron – sterydowy król

Testosteron jest hormonem typowo męskim, ale u kobiet również on występuje jednak w znacznie mniejszej ilości. Testosteron odpowiada u mężczyzn za takie cechy jak: owłosienie, ton głosu, rozwój organów płciowych, ale także za to jak na konkretne sytuacje reaguje człowiek. Poza tym testosteron powoduje wzrost tkanki mięśniowej, siły i wpływa w istotny sposób na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.

Selektywne działanie sterydów

Środki anaboliczne opracowuje się w taki sposób, żeby wyodrębnić pożądaną cechę bez pociągania za tym pozostałych funkcji. Przykładowo spora część sterydów ma nacelu pobudzić tylko i wyłącznie wzrost tkanki mięśniowej nie pociągając za tym dalszego obniżania głosu czy zwiększania owłosienia.

Zastosowanie sterydów w medycynie

Sterydy są szeroko stosowane w medycynie w przypadkach pourazowych i w rekonwalescencji. Pomagają wtedy w regeneracji uszkodzonych mięśni oraz szybszego ich wzrostu. Dzięki temu wiele osób na świecie jest w stanie normalnie chodzić i funkcjonować zamiast być przykutym do wózka. Ponadto sterydy podawano osobom niezdolnym do samodzielnego poruszania się po to aby mogły zachować odpowiedni procent tkanki mięśniowej.

Sprawdź Clenbuterol w ofercie naszego sklepu.

Sterydy i odpowiedzialność użytkowników

Gdyby sterydy były używane tylko i wyłącznie w celu, do którego pierwotnie je przygotowano wszystko by było w porządku. Wielu początkujących kulturystów sięga po anaboliki nie zdając sobie kompletnie sprawy z tego, jakie to może wywołać reakcje w ich organiźmie. Sterydy sprzedawane na czarnym rynku często nie są przeytrzymywane i transportowane we właściwych warunkach. Przez to wiele z nich pod wpływem na przykład temperatury zmienia swoje właściwości chemiczne a skutki mogą być zupełnie inne od porządanych.

Sprawdź Winstrol / Stanozolol w asortymencie naszego sklepu.

Zanim zaczniesz

Dlatego sięgając po jakikolwiek środek dowiedz się wszystko na jego temat. Począwszy od minimalnego wieku dawkowania, przez ilości po skutki uboczne i możliwe konflikty z innymi preparatami.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry